coolkiddo30
coolkiddo30 coolkiddo30
  • 11-09-2021
  • Mathematics
contestada

I just need answers for 2 and 3. ill mark brainliest.

I just need answers for 2 and 3 ill mark brainliest class=

Respuesta :

Greybaeizkool01
Greybaeizkool01 Greybaeizkool01
  • 11-09-2021

Answer:

2: D~ 30t + 2.75; $152.75

3: C~ 327.6 miles

Step-by-step explanation:

For 3 you have to find the unit (1) answer (306/8.5=36) then times that by the amount of units you need (9.1) therefore 36x9.1=327.6 and don’t forget to label!

hope his helps

Answer Link

Otras preguntas

30b=5 how do I work this problem
Fill in the blanks in the photo below.
Pearson rented a moving van for 1 day. The total rental charge is $66.00. A daily rental costs $45.00 plus $0.25 per mile. How many miles did he drive the van?
PLZ HELP #5 pic included
Write an essay stating your position on whether competition is necessary for success.
ere trying to overthrow?were trWes the type of government these younONV SLOdy in thein the politicalConstitution calleDíaz and histhe 20th Century, a new genera
Differentiate y=xln(3x)​
Please answer question10
Solve for x 4/3(5x-2)-3/5(16x-3)=17/60+3x
3y/4=15 what is the equation using the concept of balancing