hbenally73 hbenally73
  • 10-09-2021
  • Mathematics
contestada

A 2-cup bottle of glass cleaner costs $7.84. What is the price per fluid ounce?

Respuesta :

DatSaxKid
DatSaxKid DatSaxKid
  • 10-09-2021

Answer:

49 cents

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

C(squared)L(squared) + 100v(squared) = 100c(squared)I have to solve for L
What is the quotient of -1 4/5 and 2 1/4?
List 3 commercial uses of sponges.
What is the quotient of -1 4/5 and 2 1/4?
Search results for "A shipment of 18 cars, some weighing 3,000 pounds, and the others weighing 5,000 pounds each. Together the shipment has a total weight of 30
List 3 commercial uses of sponges.
How does 4/15=14/n? What does n equal?
What is the quotient of -1 4/5 and 2 1/4?
C(squared)L(squared) + 100v(squared) = 100c(squared)I have to solve for L
Why does land heat up more faster than water?