jelebeck0311
jelebeck0311 jelebeck0311
  • 10-08-2021
  • Mathematics
contestada

If a muffin costs 7¢, how much will 3 muffins cost?​

Respuesta :

wegnerkolmp2741o
wegnerkolmp2741o wegnerkolmp2741o
  • 10-08-2021

Answer:

21 cents

Step-by-step explanation:

Take the cost per muffin and multiply by the number of muffins

7 cents * 3 muffins

21 cents

Answer Link

Otras preguntas

There are many planets in space. Some may be like Earth. People want to find them. They will use a telescope. A telescope helps people see far away. They will u
If you have defined a class, SavingsAccount, with a public static data member named numberOfAccounts, and created a SavingsAccount object referenced by the vari
Which linear function shows a direct variation?
To get a ____, a government entity must show that there’s probable cause to believe the contents of a wire communication, an electronic communication, or other
According to the HIV stigma fact sheet, hiv stigma and discrimination affect what?
Neurotransmission has both electric and chemical components. Explain why both are needed.
The advantage to an S corporation is a. its treatment of shareholders for income taxation purposes. b. its ability to attract an unlimited number of sharehold
Linked genes are genes that Select one: a. assort independently. b. segregate equally in the gametes during meiosis. c. always contribute the same trait to the
12. How many minutes make up one week? 7 × 24 × 60 minutes (7 × 24 / 60) minutes 7 × 602 minutes 7 × 24 × 602 minutes
Which is the slope of the line that passes through the points (3,17) and (7,25)?