rofaidamaher
rofaidamaher rofaidamaher
  • 10-12-2016
  • Mathematics
contestada

the price p of an icecream is $3.95 plus $0.85 for each topping t on the ice cream

Respuesta :

charstar
charstar charstar
  • 10-12-2016
3.95p+0.85t

Hope this helps :)
Answer Link
Аноним Аноним
  • 10-12-2016
You can add $3.95 and $0.85 but it mostly depends on how many toppings you put on the ice cream.
Answer Link

Otras preguntas

Which represents the measures of all angles that are coterminal with a 500° angle? (40 + 360n)° (140 + 360n)° (220 + 360n)° (320 + 360n)°
PLEASE HELP ME‼️ what is the correct reason for each step and the proof?
What do you use a balance to measure
Explain why p -> q is false, only when p is true and q is false. Let p: It is raining q: I will give you a ride home after class and the meaning of the truth
What is the correct term for the point at which the maximum rate of oil extraction is reached?
A club has 30 members including 3 lawyers, 4 teachers and 5 docters. In how many ways can a committee of 8 be formed to contain 1 teacher, 2 lawyers, and 2 doct
A golfer hits a golf ball with a club head velocity of 94 mph. Mass of golf club head (m): 190 g Mass of golf ball (ms): 46 g Coefficient of restitution (COR) (
Jonathan made his career planning timeline in 2009. In what year should Jonathan's timeline start? A. 2010 B. 2009 C. 2012 D. 2011 2b2t
is 140mg of calcium per 37 grams a lot of calcium?
evaluate 4x2 +3 when x=5