sophianinja sophianinja
  • 12-05-2021
  • Mathematics
contestada

A 6-pack of light bulbs costs $7.38. What is the unit price?

Respuesta :

bbrodyslayer24
bbrodyslayer24 bbrodyslayer24
  • 12-05-2021

Answer:

ever beer cost 1.38 so that is it

Answer Link

Otras preguntas

two numbers rational. between 0.3 and 0.4 express one as a decimal and fraction. explain why these numbers are rational
What is the momentum of a 52 kg carton that slides at 5.0m/s across an icy surface?
How are codons and anticodons alike?
81 is 54% of what number
two numbers rational. between 0.3 and 0.4 express one as a decimal and fraction. explain why these numbers are rational
What is t equal to in the equation 6t-1/6=9
The total cost of renting a car is $30.00 for each day the car is rented plus 28 1/2 ¢ for each mile the car is driven. What is the total cost of renting the ca
a rational number between 1.7 and 1.8
What does ¿Cuál es la fecha de hoy? mean and how would you answer?
What is the rubbing force that acts against motion between two touching surfaces .