liongcubs liongcubs
  • 11-05-2021
  • Mathematics
contestada

you buy rice at $0.71 a pound a batch requires 4 pounds or rice how much is one batch​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 11-05-2021

Answer:

$2.84 for one batch

Step-by-step explanation:

$0.71 x 4 = $2.84

Answer Link
MyBrainIsThinking
MyBrainIsThinking MyBrainIsThinking
  • 11-05-2021

Answer:

$2.84 for one batch

Step-by-step explanation:

I know this how you ask? $0.71 x 4 = $2.84

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following identifies a way that religion is an important agent of socialization?
The only African nation never to be a European colony was?​
Topic is about blood types.
does anyone know how to do this and help me answer this question?
Bob bought five red hats and two blue hats for $17.50. Each hat had the same price. Which equation would be used to find the cost of one hat? *
can someone pls help me
who was jhon damascus
in a class full of men and women, 4/7 of the class are women. What is the ratio of men to women in it's smplest form?
PLZZZZZZZZ HELPPP SOONNN REWARD BRAINLIESTT!!!!!!!!!!!!!!!!!!
How did Katherine sign her name on the research report? O Katherine G. Goble Katherine G. Johnson O Katherine J. Goble O Katherine.