bcstroud bcstroud
  • 10-05-2021
  • Mathematics
contestada

If nuts cost $9.20 per pound, how much would 3 1/2 gallons cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 10-05-2021

Answer:

$32.20

Step-by-step explanation:

3 pounds are $27.60 and 1/2 a pound is half of $9.20.

So 3.5 gallons would be $32.20

Hope this helps!

Answer Link
Tankyyyyy Tankyyyyy
  • 10-05-2021
32.20, 9.20x3 1/2....hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

Can you impeach the President of the United States because he had an affair with another woman?
Mar. 1) Egert invested $159,000 cash along with $22,300 in office equipment in the company.
7.78, 7.8, 6.969, 7.7081 order these numbers from least to greatest
HELP PHYSICS 100PTS!!! Two uniform disks with the same mass are connected by a light inextensible string sup- ported by a massless pulley on a frictionless axis
factorize X² + 2X - 48 ​
I am sorry all of you
given the equation y=x^2+8 Find the cordinates of the vertex it desribes Find the x intersepts Find the y intercept Find the line of symetry
Kate is comparing the cost of a fresh lobster dinner at two different restaurants. The first restaurant charges $27 for the meal, plus $3 per pound for the lobs
A typical executive information system (EIS) offers which of the following capabilities?
Why doesn't the Scottish Gaelic language use letter K?