keishellwilson7 keishellwilson7
  • 10-05-2021
  • Mathematics
contestada

250 grams of flour cost $ 17 .00 . how muchnwill 3 bags each holding 1.5kg of flour cost​

Respuesta :

mokoenathabiso586
mokoenathabiso586 mokoenathabiso586
  • 10-05-2021

Answer:

$51.00

Step-by-step explanation:

One bag price multiply it number of price bag wanted $17.00 × 3 =$51.00

Answer Link

Otras preguntas

Pls answer 10 and 12 show your work
Question 2(Multiple Choice Worth 10 points) Kate’s mom wants to quiz her on science terms even though Kate has already studied. This is an example of Wasting t
Factor completely. -3x^3+3x^2+6x
Define social Darwinism in 4 sentences your own words.
PLEASE HELP! I need this answer by tonight, ​please!
On the map, which colony is the arrow pointing to? the chooses are A.Maryland B.Rhode Island C.North Carolina D.Georgia
Curium-243 has a half-life of 28.5 days. In a sample of 5.6 grams of curium-243, how many grams will remain after 12 days? A. 1.08g B.2.8g C.4.18g D.2.09g E.5.6
25 POINTS!! WORD BANK: adaptation, biologist, control group, cycle, environment, experimental group, hypothesis, law of conservation of energy, reproduction, s
Jean bought 7 1/ 4 yards of fabric. How much is this in feet?
Please don’t guess I have to get this correct!! The ordered pairs (1, 81), (2, 100), (3, 121), (4, 144), and (5, 169) represent a function. What is a rule that