taylorshaneka55
taylorshaneka55 taylorshaneka55
  • 10-05-2021
  • Mathematics
contestada

Michelle brought an apple cut in 4 for $0.10 per piece. How much should she pay for 3 dozen pieces​

Respuesta :

riveringregret riveringregret
  • 10-05-2021

Answer:

$0.10 per piece means $0.40 for 1 apple there are 12 in a dozen so multiply it by 12 which would be $4.80 for a dozen multiply again by 3

$14.40 for 3 dozen I'm pretty sure

Answer Link

Otras preguntas

b=(1-1/3).(1-1/3).(1-1/4).................(1-1/2004)
Can Someone Help Me Please????
Which sentence uses an apostrophe to create a contraction? They're ready for the challenge. I have not seen Trevor's missing hamster. The class could'nt wait fo
Help! What is the equation of the best model? Select the correct choice below and fill in the answer boxes to complete your choice. Enter only nonzero values.
Write an equation (a) in standard form and (b) in slope-intercept form for the line described. through (8,10), parallel to y = -7
Mr. Gradgrind represents what philosophy in the novel? atheism industrialization Christianity utilitarianism
Write the answer of p/q form 7.6 bar ​
State 10 importance of orderliness.pls it's urgent.​
which 19th-century situation best represents adam smiths ideas on how the “invisible hand” of the market works
The Tea Act of 1773 angered colonists because?