cervantesssamar cervantesssamar
  • 12-04-2021
  • Mathematics
contestada

Lauren bought 4 bags of popcorn for $3. What is the unit rate per bag of popcorn?

Respuesta :

acrogirl006
acrogirl006 acrogirl006
  • 12-04-2021
the unit rate is 75 cents or 0.75
Answer Link

Otras preguntas

If someone can help me with this that would be Great thankyou
Plz help will mark brainliest!!!
How can you increase the momentum of an object
What were the reasons for establishing missions in Texas?
when is Christopher colombus born ​
select the answer that best descibes what an opportunity cost is
Who said "No way am I trading mon ordinateur for un pneu!" O Jake O Summer O The bus driver O A passenger
What is the process of making a protein in the cell? a RNA --> DNA --> Protein b DNA --> RNA --> Protein c Protein --> RNA --> DNA d Prote
y(0.25+2​) whats the answer
B26 TGR What does license plate mean