yeonicole60
yeonicole60 yeonicole60
  • 10-04-2021
  • Mathematics
contestada

Gina bought a thumbdrive and 12 writting pads for $13y . Each writting pad cost$2 Find the cost of the thumbdrive​

Respuesta :

josephntsamai06
josephntsamai06 josephntsamai06
  • 10-04-2021

Answer:

its 24 since each one cost 2$

Answer Link

Otras preguntas

in the westing game, what conclusion did the judge reach concerning mr. and mrs. Theadorakis?
How many moles of NO3 are there in 6.2g?
what is the product of -3x^2y and (5xy^2+xy)?
What comes after a decagon?
A man with mass 81 kg lies on the floor. What is the normal force on the man? A. 855 N B. 794 N C. 713 N D. 820 N
Divide £300 in a ration of 3:7 help please !
where do vertical shear winds form?
where do vertical shear winds form?
How many sig figs r there in 0.01724
State the law of universal gravitation, and use examples to explain how changes in mass and changes in distance affect gravitational force.