giannagibson
giannagibson giannagibson
  • 12-03-2021
  • Mathematics
contestada

If 5 boxes of macaroni and cheese cost $19.95, how much will you need to pay for 8 boxes?

Respuesta :

astrobrooklyn
astrobrooklyn astrobrooklyn
  • 12-03-2021

Answer:

31.92

Step-by-step explanation:

Answer Link
buttg1526
buttg1526 buttg1526
  • 12-03-2021

Answer:

$31.92

Step-by-step explanation:

19.95 ÷ 5 = 3.99

3.99×8 = 31.92

Answer Link

Otras preguntas

Use a factor tree to find the prime factorization of 164
What is (2x-3) squared?
How does Sac Fungi move?
Your doctor prescribes you to take 400 milligrams of medicine every 8 hours. How many ounces of medicine do you take in a day?
if y=6x and x=1.5 find y
What is binomial nomenclature ?
Help me please >.< ---------------------
There are 12 rabbits in a cage. The ratio of white rabbits to all rabbits is 3:4. How many white rabbits are in a cage?
I really need help on geometry
Carmen is at a used bookstore. Paperback books cost $ 1 each, and hardcover books cost $ 2 each. Carmen can spend up to $ 10 in all.A. Write an inequality that