ThatRando3point0
ThatRando3point0 ThatRando3point0
  • 12-03-2021
  • Mathematics
contestada

HEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEELP​

HEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEELP class=

Respuesta :

serenitygilfilen772
serenitygilfilen772 serenitygilfilen772
  • 12-03-2021
2.) 10 donuts for 11.50
Answer Link
27abhattacharyya 27abhattacharyya
  • 12-03-2021

Answer:

10 donuts for $11.50

Step-by-step explanation:

11.50 divided by 10 = 1.15

That means that for this deal, each donut costs $1.15

15 divided by 12 = 1.25

That means that each donut costs $1.25

$1.15 is less than $1.25, so the answer is 10 donuts for $11.50

Answer Link

Otras preguntas

Of the following men did not claim american land for spain ? Ponce de leon Drake De soto Coronado
Did the Cold War have to continue into the late 1980s or could it have ended earlier?
If transpiration stopped completely, how would a plant's homeostasis first be affected?
It takes 8 cups of chicken broth to make a chicken soup recipe. How much is this in quarts?
There were 340,000 cattle placed on feed. Write an equivalent ratio that could be used to find how many of these cattle were between 700 and 799 pounds. How man
helpppppp!!!!! asap! thanksss
A wide screen television display measures approximately 15 inches high and 27 inches wide. A television is advertised by giving the approximate length of the di
Which compound when stirred in water will not pass through filter paper?
wh following areas would most likely have the deepest layer of topsoil
Human-made waterways