Jdyysbehdheyehhe4
Jdyysbehdheyehhe4 Jdyysbehdheyehhe4
  • 12-03-2021
  • Mathematics
contestada

Please help me with this question I will give brainliest

Please help me with this question I will give brainliest class=

Respuesta :

soenning1
soenning1 soenning1
  • 12-03-2021

Answer:

$13.77

Step-by-step explanation:

To find what one yard would cost you would take the price and divide it by the number of yards. In this case, 1 yard happens to cost $4.59. You then multiply 4.59 times 3 to get 13.77

Answer Link

Otras preguntas

Artists influenced by the Age of Enlightenment were committed to: O A. satirizing the corruption of the nobility. O B. the removal of religious themes from art
Which is a greater concern for Eastern Europe? A. water pollution B. water availability
Is the group of words a simple sentence, a compound sentence, or a run-on sentence? Which identifies the compound sentence that is punctuated correctly?
"his room was a pigsty." what type of figurative language is this? A.simileB.metaphor C.idiomD.hyperbole​
Large pixels create images that are only black and white block-like and simple blurry and hard to see very defined and realistic
Who was Langston Hughes and what did his poems tend to describe?
I have 35 candy and mark has 20 how much do we have together?
Every morning Calvin reads for 15 minutes. Every evening he reads for n minutes. Next week, he is going to triple the amount of time he reads in the evenings. W
For the population of 870, how many people should be surveyed to include 10% of the population
Write an equation in slope-intercept form that represents the data.