8846613384 8846613384
  • 10-03-2021
  • Computers and Technology
contestada

At a grocery store, 4 apples are on sale for $2.20. At that same rate, how much will it cost to purchase 9 apples?

Respuesta :

nabilalmofti nabilalmofti
  • 10-03-2021

Answer:

4.95$

Explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A spinner is divided into many sections of equal size. Some sections are red, some are blue, and the remaining are green. The probability of the arrow landing
Which of the following about carbon sinks is not true
Rewrite each fraction below as an equivalent fraction and as a percent 1) 5/20 2) 9/25 3) 9/6
11. When looking for capital, bankers and other lenders will usually feel most comfortable investing in a/an A. brand new business. B. chain of new bus
is the lithosphere a solid rock or a liquid rock
WRITING SKILLS: A PERSONAL NARRATIVE how i can do it
Is it possible to find an edge length that would be perfect for a cube with a volume of 30 cubic units . Please explain
A common assumption is that creative work proceeds in periods of calm and peace. given the combination of political instability and cultural productivity in ren
Why are dynamic flexibility tests NOT used as often as static flexibility tests? A. Dynamic flexibility tests involve more subjective measurements. B. Static fl
Basics of solution formation learning goal: to learn how the solvent water forms hydrogen bonds, solvates polar molecules, and weakens ionic bonds. water is one