rose29282822 rose29282822
  • 10-03-2021
  • Mathematics
contestada

can someone help me plss

can someone help me plss class=

Respuesta :

1Anonymous13
1Anonymous13 1Anonymous13
  • 10-03-2021

Answer:

the third is correct

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The unit cost, in dollars, to produce bins of cat food is $3 and the fixed cost is $6972. The price-demand function, in dollars per bin, is p ( x ) = 253 − 2 x
How was Hernán Cortés able to conquer the Aztec empire?
Pollution from one country can affect another. For example, South Korea is especially affected by pollution and dust storms that come from
Which database shows parent-child relationship? A. relational B. distributed C. hierarchical D. analytic
A geneticist make radioactively labeled probes using human DNA. If one of these probe hybridizes with a small piece of DNA isolated from plant, the scientist co
Find the derivative of f(x) = 12x2 + 8x at x = 9. 256 -243 288 224 I answer questions for you but no one ever answers my questions. You're all are so ungrat
Is the following relation a function ?
What factors contribute to American farming success?
When Tua changed from an individual to a family health insurance plan, his monthly payments increased from $400 to $1000. How much more per year does Tua pay to
Click to read the passage from "Lifeboat Ethics," by Garrett Hardin. Then answer the question. What is the author's purpose in including the following example i