Seudónimo Seudónimo
  • 11-11-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit price for a piece of cheese if 1.24 pounds cost 11.25

Respuesta :

PearlxHistory
PearlxHistory PearlxHistory
  • 11-11-2016
It would approximately be $9.07
Answer Link
troyee2002
troyee2002 troyee2002
  • 11-11-2016
Each pound of cheese would cost about $9.31 .
Answer Link

Otras preguntas

What is the quotient? 7^-4/7^-9 O1/7^13 O1/7^5 O 7^5 O 7^13
is Nitrosyl neutral or positive ligand? ​
Today only, a table is being sold for $279. This is 62% of its regular price. What was the price yesterday?
HELP!! 10 points g(x)=(x+4)^2+7 shifted down 6 units
Please select the word from the list that best fits the definition Match each item with the correct statement. division of the responsibilities of government br
Substance abuse is harmful to a person's physical health by?
What is true about the figure below? A. It has four sides and one pair of parallel sides. B. It has four sides and the opposite sides are equal. C. It has fo
7-2x=4x+12 I can’t figure out this answer no matter how much I try
Which shows the correct substitution of the values a, b, and c from the equation 0 = 4x2 + 2x – 1 into the quadratic formula below? Quadratic formula: x = Start
A race car driving under the caution flag at 80 feet per second