yamolina
yamolina yamolina
  • 12-02-2021
  • Mathematics
contestada

Stephanie spent $46.20 on 12 gallons of gasoline. What was the price per gallon?

Respuesta :

kdramaddict4ever
kdramaddict4ever kdramaddict4ever
  • 12-02-2021

Answer: $3.85 per/gal.

Step-by-step explanation:

$46.20/ 12 =

Answer Link

Otras preguntas

how many thousands equal 500 tens
What are three typical features of a seignurie
The sentence, "He won't never go to practice," is an example of what error?
when was the best time to stop the holocaust
in 2012, five US stamps cost $2.20. how much did seven stamps cost?
By the late 1650s the English people had had enough of Cromwell’s military dictatorship. Many people wanted to restore the monarchy to England. Describe the maj
Which animal was native to the New World? A) chicken B) turkey C) sheep D) horse
Which corrects the incorrect pronoun or contraction in the sentence? Don't worry; their always late. a. do not b. they're c. there d. dont The Answer Is They'r
What is equivalent to 75%?
A child enters the juvenile justice system by a referral. Which of the following parties cannot refer a child into the system? a.the child's school b.the child'