310722 310722
  • 12-02-2021
  • Mathematics
contestada

you have $3.25 to buy bananas. each banana costs $0.35 how many bananas can you buy?

Respuesta :

deltacharter
deltacharter deltacharter
  • 12-02-2021

Answer:

nine

Step-by-step explanation:

Answer Link
haliyahdynae
haliyahdynae haliyahdynae
  • 12-02-2021

9 bananas. 3.25 divided by 0.35 is 9.285. (You don’t need the numbers behind the decimal.)

Answer Link

Otras preguntas

How do legends help historians?
Explain how chemicals and chemical reactions are an important part of our lives.
find the rate and unit rate of $7.96 for 5 pounds
2(9n-1)+7(n+6)=-60 yahoo
Is 5/8 greater than less than or equal to 3/8
Zaria wants you to solve this puzzle: “I am thinking of a number. If you divide my number by 2 and subtract 4, you will get 2. What is my number?
What is 0.917 in expanded form
How do I solve the equation 2x-5x+6.3=-14.4
The eatery restaurant has 200 tables. On a recent evening, there were reservations for 1/10 of the tables. How many tables were reserved?
what is 64 to the power of 1/6? please helpe