chicken4nugget800 chicken4nugget800
  • 12-02-2021
  • Mathematics
contestada

Mikayla caught a value pack of crackers for $6.72. The value pack had 24 individually wrapped crackers packages. Solve 24x = $6.72 to find the cost per package in dollars.

Respuesta :

kullbaseball kullbaseball
  • 12-02-2021

Answer:

0.28$

Step-by-step explanation:

divide

Answer Link

Otras preguntas

Which direction do a comet's dust and plasma tails point?
Which of the following are exterior angles? Check all that apply
did Ladd think in actions of these voters were legal? Explain your answer
This photograph shows a woman protesting events during A) World War I. B) World War II. C) the Cold War. D) the Great Depression.
What do the children of Edom want to do to the city of Jerusalem?a.Rebuild itc.Settle in itb.Destroy itd.Write about it
why did the us want to become a protector for former Spanish colonies
Two similar cones have volumes of 8pi and 64pi find the ratios of the radio
A compound contains 46.7% nitrogen and 53.3% oxygen by mass. What is the empirical formula of the compound?
Find the measure of z A. 108 B. 120 C. 135 D. 144
PLEASE HELP ME WITH MATH! Simple question