luvvaliciia
luvvaliciia luvvaliciia
  • 11-02-2021
  • Mathematics
contestada

someone help on this please

someone help on this please class=

Respuesta :

katelyncastillo59
katelyncastillo59 katelyncastillo59
  • 11-02-2021

Answer:

C, D, F

Step-by-step explanation:

Simply put your equations into a free graphing calculator such as

DESMOS

and it's quite simple!

hope this helps!!

Answer Link

Otras preguntas

Can anybody please help me out
Which are examples of unit rates? Check all that apply. 1. $45 per ticket 2. 5 shows every 3 weeks 3. 30 seats for every row 4. $100 for 5 tickets
Angela earns a base salary of $842 each week and a 4% commission on products she sells. Her earnings last week were $879.60. What was the value of the products
I need help... answer ASAP please! What is the mode?
A meal that costs $20 has a sales tax of $1.90. What's the sales tax on a meal that costs $75?
Read the two stories. Story 1: Amelia could not find her dog, Rocky, so she started to look for clues. She searched the fence and discovered a large, muddy hole
Borner Communications’ articles of incorporation authorized the issuance of 165 million common shares. The transactions described below effected changes in Born
I will mark you brainlist!
INTERPERSONAL SKILLS: combination of empathy and social skills. Give two specific examples of effective interpersonal skills in the movie Soul Surfer. Example:
what is the sum 10 + (-10)