samiraritchie samiraritchie
  • 11-02-2021
  • Mathematics
contestada

Ted bought 4 cans of soup for $6. Determine which of the following has the same price per can.

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 11-02-2021

Answer:

1.5 $ is the cost of each soup cans

Answer Link

Otras preguntas

Un grupo de estudiantes tiene como proyecto final determinar el grado de aceptación de las amas de casa de cierto sector de la ciudad hacia un nuevo detergente.
CHAPTER II—THE SHE-WOLF, an excerpt From White Fang By Jack London Breakfast eaten and the slim camp-outfit lashed to the sled, the men turned their backs on th
Complete Dependent Clause: Katrina plays the piano at her church, and Charles leads the singing. Sentence Structure Type: A. simple B. compound C. complex D. c
Choose the best verb phrases to create the sentence below: You all didn't eat breakfast because you were late. Vous (blank) parce que vous (blank). answer optio
Protecting marine life from overfishing is a type of community action ecosystem revision reliable method sustainable practice
Jose has a large project to finish for his advertising campaign. During the beginning stage of work on this project, he asks his coworkers to compile lists of i
Which of the following methods would be the best method for separating oil from water?
Find: 11/3 divided by 2/3 The quotient is 5 and ______
When did the War of 1812 happen?​
I NEED HELP PLZZZZZZ