DawgTwist
DawgTwist DawgTwist
  • 11-02-2021
  • Mathematics
contestada

helllllpppppppppp i will brainlist plssssssssss

helllllpppppppppp i will brainlist plssssssssss class=

Respuesta :

claire6434
claire6434 claire6434
  • 11-02-2021

Answer:

9

Step-by-step explanation:

Eight times five is 40

40x225 is 9000

9000 divided by 1000=9

Answer Link
acd3uhkcag
acd3uhkcag acd3uhkcag
  • 11-02-2021

Answer: 9 liters in total = 9,000 milliliters

Step-by-step explanation: 25*8=200

225*40=9,000

9,000/1,000=9

9/5 = 1.8

Each teacher bought 1.8 liters = 1,800 milliliters of juice each

Answer Link

Otras preguntas

You are writing an article summarizing the research you have conducted in your particular field of psychology. You have decided to present your data in a series
Find the missing segment.
write down the equation for the fate of pyruvate in muscle cells​
2 Points Which of the following is a restriction on both workers and producers that keeps the labor market from being a completely free market? A. Workers' relu
simplity 1-5(3 + 2-3)?
express -64/112 as a rational number with denominator 7.​
A triangle has a height that is 5 units shorter than its base. If b represents the base and h represents the height, write an equations represent the area of th
if you can buy 8 gallons of gas for $25.60, what is the cost per gallon? use a proportion to slove and show all work
For the triangle with vertices P(-2,0), Q(4,6) and R(5,-3), find an equation for the median from a) Vertex P b) Vertex Q
Please answer this correctly