juicebox123456789101 juicebox123456789101
  • 10-02-2021
  • Mathematics
contestada

Marcus paid 45 cents for 2 pencils. At that rate, what would 8 pencils cost? Ill give BRAINLIEST

Respuesta :

achezz
achezz achezz
  • 10-02-2021

Answer:

$1.8

Step-by-step explanation:

divide .45/2 and get .225

multiply this by 8 and get 1.8

it would cost 1.8n

Answer Link
Naseeem88
Naseeem88 Naseeem88
  • 10-02-2021

Answer:

$1.80

Step-by-step explanation:

45/2 = 22.5 cents per pencil

0.225 × 8 = $1.8

Answer Link

Otras preguntas

(03.06 LC) Which is the standard equation of the hyperbola centered at the origin, with a vertical transverse axis and values of a = 7 and b = 10?
5 (3 + 6)^2 - 62 evaluate this exponential expression
Question Let r1=2 and r2=12 , and consider the figure below. Using point O as the center, Arjun created two scale drawings of △ABC as specified below. a. △A′B′
22. find m/ABD (7q-46) (3q+6)°​
Who is the killer in Trifles?
which of these is the best example of a follow up in the selling process I need this asap An in-store demonstration. B A presentation of a new product to a ret
zzfftyxnxk How to L!CK PI_ISSY G!rls? zzfftyxnxk tell rapidly j0!n
What is the author's purpose in writing the second paragraph Mcq?
What does stalemate mean in war?
what is the relationship represent between the independent and dependent variables show in the scatterplot below variables