The cost of 3 pounds of nuts is $10.35 the cost of six oranges is $2.46 what is the cost of 1 1/4 pound of nuts and two oranges

Respuesta :

Answer:

Around $10.31

Step-by-step explanation:

(2.75*3.45)+(0.41*2) = 10.3075