kooncegracie
kooncegracie kooncegracie
  • 10-02-2021
  • Mathematics
contestada

Market so seven oranges for $2.45 how much would 8 oranges cost

Respuesta :

ancdefghi ancdefghi
  • 10-02-2021

Answer:

8 oranges will cost $2.80.

Step-by-step explanation:

2.45/7=0.35

2.45+0.35=2.80

Answer Link

Otras preguntas

PLZ ANSWER ASAP Did the Southern colonies or New England colonies rely more on slaves to work on plantations? A) New England colonies because Southern colonies
Can someone help me with this plz
help me out pleaseeee
suitable electrolytes for fuel cells​
Write a thesis statement about how kids laziness has affected how much trash is left out during lunch hours on school property
I……..along the street when I suddenly heard footsteps behind me.
How does the structure of a leaf help in photosynthesis?
What time signature is this song in? How do you know? (Sadly i cannot attach the music but the file is called Snowflake Like Music Renaissance)
What is 280 divided by 70 = 28 tens divided by 7 tens
How do you take the power of 5by 16 and add it to 125