lpozo
lpozo lpozo
  • 10-02-2021
  • Mathematics
contestada

Michael buys some items at a grocery store.
4 boxes of cereal at $3.45 per box
1
-1 pounds of oranges at $3.98 per pound
2 gallons of fruit juice at $4.35 per gallon

Respuesta :

4z8k7hmw35 4z8k7hmw35
  • 10-02-2021
What’s the question? How much he paid? 26.48
Answer Link

Otras preguntas

At a zoo, an Asian elephant eats about 3 tons and eats about 300 pounds of food a day. What percentage of its body weight does the elephant eat each day ?
how do I solve -17x+5=17+5
In a particular class of 27 students,17 are men.what fraction of the student in the class are men
why is there so much nitrogen in the atmosphere
Why can we see objects in space? Like the Sun, stars, the moon and other planets.
Solve the equations. Give an exact and a four-decimal-place approximation.log 2X=2.3
At a zoo, an Asian elephant eats about 3 tons and eats about 300 pounds of food a day. What percentage of its body weight does the elephant eat each day ?
Was the American Revolution inevitable? list 3 examples. i need details, please.
1-which of the following was an important reason that the Framers favored a bicameral legislature? (a) both Parliament and the colonial legislature were bicamer
Why might political parties write platforms before presidential elections