madisordeleon madisordeleon
  • 14-01-2021
  • Mathematics
contestada

what is the unit price of $5.36 for 20 oz?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 14-01-2021

Answer:

5.36/20

0.268 dollars per oz

plz brainliest :)

do you want an explanation?

Answer Link

Otras preguntas

How do you factor 16-2m^2?
All the life processes together are its?
If 250 mL of a 0.50 M NaCl solution is diluted to 840 mL, what is the molarity of the resulting solution? a) 0.15 M b) 6.7 M c) 0.60 M d) 1.7 M e) 0.0025 M
Is 593 divide by 6 a little less than 10, a little more than 10, a little less than 100, or a little more than 100? Explain.
A talent or quality that you were born with is
Can I write a narrative writing how the first time I fell in love with blue eyes?
round  this number 2.87 nearest tenth
What does palatical chateau mean?
what times 3 gives you 1,000
A fire hose 5 centimeters in diameter is used to fill a 225-liter bucket. If it takes 15 seconds to fill the bucket, what is the speed at ...