cottencandywindex
cottencandywindex cottencandywindex
  • 13-01-2021
  • Mathematics
contestada

Three pounds of strawberries cost $12. Complete the table showing the price of different amounts of strawberries at this rate.

Respuesta :

laciconner4 laciconner4
  • 13-01-2021

Answer:

12÷3=4

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

suppose three fourths of the students in a biology class are female. if there are 18 females, what is the total number students in the class
Serena is 9 years older than Meggie. If the product of their ages is 112, how old is Meggie?
Why do the waves have different speeds in different layers of Earth's surface? A Earth's different layers contain materials with different energy-transfer prope
how would congress check the power of a president who is discovered to be taking bribes?
A random sample of 160 car crashes are selected and categorized by age. The results are listed below. The age distribution of drivers for the given categories i
the long-run aggregate supply curve shifts right if:
June is trying to determine which financial career she would be best for. She is very skilled at organizing financial information into graphs and reports. She u
Why was the battle of gettysburg a turning point in the civil war brainly
When looking at the unit circle, what do you notice about the value of sin and the value of the y coordinate? the values are the same the values are opposites t
Solve for unknown: 45/15=R/9