aalondraa04 aalondraa04
  • 13-01-2021
  • Mathematics
contestada

If one gallon of ice cream costs $3.25, how much does three gallons cost?

Respuesta :

vandeada62
vandeada62 vandeada62
  • 13-01-2021

Answer:

9.75

Step-by-step explanation:

3..25 x 3 =9.75

Answer Link

Otras preguntas

Ben is 4 times as old as bill and is also 6 years older than bill. How old is Ben?
Let f and g be two functions whose second derivatives are defined. Then (f · g) '' = f · g '' + f '' · g. true or false?
What is the theme the story of "Nethergrave" by Gloria Skurzynski?
write the phrase as an expression. then,evaluate the expression when x=4 and y=24 (5 less than a quotient of a number y and 2
What is the least common denominator of 5/12 and 4/9
mortgage is 1,250 per month .it will be 21percent less in the starting of october what is the answers
Drey makes $10 an hour plus $15 an hour for every hour of overtime. Overtime hours are any hours more than 40 hours for the week. Part A: Create an equation th
Select the correct inference of the given passage from "The Cask of Amontillado." "Ha! ha! ha!--he! he! he!--a very good joke indeed--an excellent jest. We sha
In which situation is the acceleration of the car negative? A.)The velocity of a car was 75 km/h B.)The velocity of a car reduced from 50 km/h over one minute C
A trisubstituted cyclohexane compound is given below in its chair conformation. Draw the corresponding planar (overhead) representation, using wedge-and-dash bo