mulumbilwamartha
mulumbilwamartha mulumbilwamartha
  • 13-01-2021
  • Mathematics
contestada

A store sells 12 cans of soup for $7.50 How much would it cost to purchase 6 cans of soup?
​ ​

Respuesta :

gameboy42 gameboy42
  • 13-01-2021

Answer:

3.75

Step-by-step explanation:

3.75 x 2 is 7.5 or 7.50

Answer Link

Otras preguntas

what is 63 as the product of prime factors in ascending order?
What outlined the representation that enslaved people would have in government?
"you asked me to tell you what i really thought about your idea, and then when i gave you my opinion, you told me i was too critical." this is an example of whi
What amendment prohibits government agents from searching homes or papers without a warrent
why does our world have more plats than animals
To produce one glucose, the calvin cycle needs to be run through __________ time(s).
Assume that your production line has a quota of 10 units per day at $25.00 per unit an your line meets its quota
A+b/2=c Solve for a
Using the Rational Root Theorem, what are all the rational roots of the polynomial f(x) = 20x4 + x3 + 8x2 + x – 12? -4/5 and 3/4 -4/5 and -3/4 -1, -4/5, 3/4 and
Bobby sees jennifer copy an answer from another student on a test. bobby reasons, "well, it's ok for her to do that because she got away with it — the teacher w