david01shapiro
david01shapiro david01shapiro
  • 11-01-2021
  • Mathematics
contestada

An 8 pack of seltzer costs $40. What is the UNIT PRICE?

Respuesta :

kobrhpsgeutwkwxawb kobrhpsgeutwkwxawb
  • 11-01-2021

Answer:

5 dollars

Step-by-step explanation:

trust me

Answer Link

Otras preguntas

Why did the battle of saratoga mark a turning point in the war
What effect did the Battle of Waterloo have on the world? A) The United States was able to conquer more territory after the defeat of Napoleon. B) The defeat of
A building project calls for 1 1/2 foot boards. How many can be cut from a 12 foot long board.
When a perfectly competitive industry is not in the long-run equilibrium, all firms in the industry A. earn negative economic profits. B. may earn negative or p
"Several versions of the FFQ exist, but they all use a similar technique: Ask people how often they eat particular foods and what serving size they usually cons
Porcini mushrooms (the reproductive structures of Boletus edulis, a fungus) appear in the forest every summer and fall. Boletus edulis are mycorrhizal fungi and
Kishauna rode her bike for 35 minutes each on Monday,Wednesday and Saturday and 55 minutes each on Tuesday and Thursday write an expression that shows the total
What are three behaviors that can help Increase savings? A.making credit purchases B.breaking an impulsive spending habit C. reducing the number of unused subsc
round 1.2983 to the nearest tenth
10(3x - 8) - 40 =150 What does x equal? Please show your work! Thanks