itsmadison111
itsmadison111 itsmadison111
  • 11-01-2021
  • Mathematics
contestada

cami bought a pack of 6 books for $18.48. what was the unit price

Respuesta :

TehGOD
TehGOD TehGOD
  • 11-01-2021

Answer:

$3.08

Step-by-step explanation:

To find the units price you would just divide $18.48 by 6 which gives you $3.08

Answer Link
aidenboy720
aidenboy720 aidenboy720
  • 11-01-2021
$3.08 per hour if thats the question
Answer Link

Otras preguntas

Which period belongs to the Paleozoic era and not the Cenozoic era? A. Devonian B. Neogene C. Paleogene D. Quaternary
Solve for x. 78(−32−48x)+36=23(−33x−18)−10x Enter your answer in the box. x =
Really need help with this question
simplify (x -3)(x + 7) using the table method, and identify the resulting
a recipe calls for 1 3/4cups of flour how manycups will you need to prepare 6 batches of the recipe
Use the substation to solve the system of equations. Y=x+1.75 4x-2y=4
An acid-basr indicator that changes to wither red or blue only, and is easy to use, is called
The part of an atom that is most empty space is the ?
What has happened to the De Lacey family to bring them to the country?
Judy and Sandra are having an argument. Judy is constantly rebuking Sandra to a point where Sandra has completely tuned out Judy and is turning a deaf ear to he