mayrigarcia781
mayrigarcia781 mayrigarcia781
  • 12-12-2020
  • Mathematics
contestada

If you can buy two cans of pinapple
chuncks for $3.25, then how many can
you buy with $19.50?

Respuesta :

Catarinasantosak
Catarinasantosak Catarinasantosak
  • 12-12-2020

Step-by-step explanation:

3.25÷2=1.625

19.5÷1.625=12

Answer Link

Otras preguntas

How does Abraham Lincoln subtly address his audiences possible rejection of his audience's ideas in the Gettysburg address?
how do you level up? I don't have spells on here like I do in w.o.w
What hormones are released into the bloodstream during a stress response?
anybody free to help
If f(n-1)= 13+4n for all values of n, what is the value of f(3)?
we hat does the cardiovascular system do
Plz help me on number 1 and 2
What were some of the reasons why Reconstruction ended when it did?
There are three major factors that are related to the development of mental illness (biological, psychological, environmental). describe two biological causes t
Find the missing values in the ratio table then right the equivalent ratio