PawsomePandaYT
PawsomePandaYT PawsomePandaYT
  • 11-12-2020
  • Mathematics
contestada

7 apples cost $8. How many apples can i buy with $8? (Note:You can not buy a portion of an apple, so round down to the nearest whole number!!)

Respuesta :

MrRoboMan
MrRoboMan MrRoboMan
  • 11-12-2020

Answer:

7

Step-by-step explanation:

u gave the answer away lol

Answer Link
dwuqiigeig dwuqiigeig
  • 11-12-2020

Answer:

7 apples.

As you stated 7 apples cost 8 dollars. If you have 8 dollar you can purchase the 7 apples. In which 7.00 is already round to 7 you can buy 7 apples with 8 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

1. Based on the information in the exposition of the story, describe the children’s feeling about the war. a. They believe that war is not normal, but have gott
Which of the following is true for a system at equilibrium? Option 1- the rates of the forward and reverse reactions are equal, or option 2-The reactants have b
Explain how learning styles are different from learning disabilities
what is the cultural significance of Solstice's, such as Yule and Litha?
( 20 points ) Can somebody help me answer this?
Which piece of evidence best supports the idea that monkey man has influenced
Nelson has most likely included a small bucket on this list in order to
What is the process for adding a text box on a slide?
Two angles are complementary. One angle is labeled (2p + 9). The other angle is labeled 4pº. Find the value of p. A p = 2.5 B p = 4.5 Cp = 13.5 D p = 28.5
Which of the following statements about turning points in environmental policy is true? a. Environmental policy has changed over time as a result of pressure fr