Seudónimo Seudónimo
  • 11-12-2020
  • Mathematics
contestada

Melissa can buy an 8 pound bag of dog food for $7.20. Which bag has an equivalent cost?

Respuesta :

xmariapm65 xmariapm65
  • 11-12-2020
$16 I don’t have time to explain sorry I’m helping as many ppl as I can
Answer Link

Otras preguntas

What is the best course of action if you are out driving during a thunderstorm? a) Stay in your car b) Find a tree to stand under c)Find a low place to crouch d
(Help asap, please!) Raj, Amit, Parul, and Lara were asked to find the volume of the following cones...I don't remember the formula. It looks easy if I knew wha
what term describes an enzyme?
Which type of surgical drape is designed to expose small anatomical structures such as the eyes and ears?
Which condition is required for viruses to reproduce
what is the equation of the line that passes through the point (-5,2) and has a slope of 0?
Read the sentence below and answer the following question: During the whole of a dull, dark, and soundless day in the autumn of the year, when the clouds hung
The Southern Colonies were established mostly for social reasons. cultural reasons. religious reasons. economic reasons.
"Creating and Using Thesis Statements"What questions should you ask about your thesis statement when you want to refine and polish it?
Which statements describe a closed circuit? Check all that apply. Bulbs will shine. Bulbs will not shine. The circuit is incomplete. The circuit is complete. C