arreyer02
arreyer02 arreyer02
  • 11-12-2020
  • Mathematics
contestada

1) Belle works at a donut shop. They sell o box of donut holes for $1.80. There are 20 donut holes in the box. How much does it cost per donut hole? O $0.09 per donut hole O $11 per donut hole O $0.11 per donut hole​

Respuesta :

lbullins77
lbullins77 lbullins77
  • 11-12-2020

Answer:

.09 cents

Step-by-step explanation:

1.80 divided by 20

Answer Link

Otras preguntas

What was an effect of nationalism in Europe in the early 1900s?
Here's a story problem...."Rita's wants to estimate the number of beans in a large jar.  She takes out 100. she takes out 100 beans and marks them. Then she ret
if arctan(3/5)=K    Tan(k)=?
How do you find the perimeter of a dented square?
How do you find the perimeter of a dented square?
Suppose theta= 11pi/12. How do you use the sum identity to find the exact value of sin theta?
if arctan(3/5)=K    Tan(k)=?
At the begining of 6 grade the ratio of number of the advanced math students to the number of regular students was 3:8. However after taking the placement tests
What was an effect of nationalism in Europe in the early 1900s?
Here's a story problem...."Rita's wants to estimate the number of beans in a large jar.  She takes out 100. she takes out 100 beans and marks them. Then she ret