maddieleee66
maddieleee66 maddieleee66
  • 11-12-2020
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate of a line that goes through the points (3,1)?

Respuesta :

dmorgan9
dmorgan9 dmorgan9
  • 11-12-2020

Answer:

3.

Step-by-step explanation:

3 divided by 1 equals 3.

Please mark me brainliest I need it!!!

Answer Link

Otras preguntas

All I need is help starting it, and I should be able to get the rest.Number 3
The cost of 3 scarves is $26.25 what is the unit price?
does madison say it is possible to have tyranny in a democracy ? explain
imobilizarea facuta corect si la timp poate proteja persoana accidentata ?
A local movie theater offers half-price tickets for students. The price is $12. On Thursday, 117 people went to see the new movie Arms of Steel. The movie theat
All I need is help starting it, and I should be able to get the rest.Number 3
a garage floor measures 150 feet by 120 feet a scale drawing of the floor on grid paper uses a scale of 1 unit : 15feet what are the dementions of the drawin
How did people in China adapt to their environment?
steve has 500 more marbles than richard at first. he gives 300 marbles to richard. who has more marbles now, and by how many?
This question is so hard i don't get it