ijustwannasleep
ijustwannasleep ijustwannasleep
  • 11-12-2020
  • Mathematics
contestada

Item #1
Item #2
3
Oreos
$3.29
for 15 oz.
Chips Ahoy
$2.88
for 12 oz.
Unit Price
Which is the better deal? (Circle One)
Item #1 Item #2

Respuesta :

erick7738
erick7738 erick7738
  • 11-12-2020

Answer:

chips ahoy

Step-by-step explanation:

the better deal is the chips ahoy because you would almost get the same amount of cookies for less money.

Answer Link

Otras preguntas

four friends share 32 tokens . if they share equally what fraction of tokens will each person get
last week, Donnell practiced the piano 3 hours longer than Marcus. Together, Marcus and Donnelly practiced the piano for 11 hours. For how many hours did each y
Convert 879/112 to whole or mixed number
how do you simplify i^40
William penn believed that the success of his colony depended on
(1) Brenda would have liked to have taken her vacation at the beach. (2) However, the weather forecast on the television called for rain. (3) Also, her fiancé,
list 5 types of action energy and 4 types of potential energy
what does 7/8 - 1/4 equal
Round 4,752 all the way
Convert 879/112 to whole or mixed number