chowking69
chowking69 chowking69
  • 11-12-2020
  • Mathematics
contestada

Belmont Middle School spends $23 for every workbook it buys. How much would it cost
Belmont Middle School to buy a total of 2 workbooks?

Belmont Middle School spends 23 for every workbook it buys How much would it cost Belmont Middle School to buy a total of 2 workbooks class=

Respuesta :

scarlettguenther
scarlettguenther scarlettguenther
  • 11-12-2020

Answer:

26.......

Step-by-step explanation:

yeah thats the answer 26

Answer Link
jjakjak87
jjakjak87 jjakjak87
  • 11-12-2020

Answer:

$46

Step-by-step explanation:

One workbook costs $23. 2 workbooks would cost $46 Because you need to add $23. 1+1=2, 23+23=46.

Answer Link

Otras preguntas

graph the linear inequality for y>1/3x -2
All the life processes together are its?
Ryan bought grapes last week for $1.65 per pound. If he bought n pounds, write an equation to show how much money (m) he will spend.
-1/2 divided by what equals -7/3
What does strait mean
Solve using substitution method.y=36-9x 3x+y/3=12
Xiao's teacher asked him to rewrite the sum 60+90 as the product of the GCF of the two numbers and a sum. Xiao's wrote 3(20 + 30). What mistake did Xiao make? H
how can something be considered abiotic and biotic
A 1.8-kg object moves in the x direction according to the following function: x(t) = 2t2 + 3t − 5 (SI units). What is the force on the object after 2.7 s?
2c-5=c+4 what is the answer