mudders mudders
  • 11-12-2020
  • Mathematics
contestada

Find the unit rate: 5 bags of Hot Cheetos cost $4.32.

Respuesta :

laurenalexa34 laurenalexa34
  • 11-12-2020
$.86 (or more specifically .864)
basically just divide 4.32 by 5 :)
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is a mixture? O carbon dioxide O oxygen gas O water vapor O salt water
Select the correct answer. Select the correct definition of the word derided based on the context of the following line from James Joyce's Araby. Gazing up into
True or false? V(x) is a function
which group played a key role
What is the additive inverse of the polynomial? –6x3 + 4x2 – 4x
Calculate the magnitude of the linear momentum for the following cases. (a) a proton with mass 1.67 10-27 kg, moving with a speed of 5.10 106 m/s kg · m/s (b) a
NEED HELP ASAP (WILL MARK BRAINLYEST)
The bass rock is home to the largest population of what?
computer programs like spreadsheets can be used to help organize and analyze data. True or false
This medium typically is made of graphite, a crystalline form of carbon: