leannszn leannszn
  • 11-12-2020
  • Mathematics
contestada

Katie buys 4 packages of cookies for $16. In each package of cookies there are 2 cookies. How much does it cost Katie for one cookie?

Respuesta :

kathryn63
kathryn63 kathryn63
  • 11-12-2020

Answer:

$2 each cookie

Step-by-step explanation:

4 divided by 16

Answer Link

Otras preguntas

how do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
Why did the Virginia Company give settlers the right to self-government?
How did machines speed up  textile manufacturing
what times what equal 16?
Mr. Jacob is 55 years old and tony is 7 years old. in how many years will mr. Jacobs be 4 times as old as Tony
How did machines speed up  textile manufacturing
in rabbits, black fur is dominant over white fur.  Show the cross of a heterozygous black male with a homozygous white female.
do you know 3 prime numbers that equal 32
Why did the Virginia Company give settlers the right to self-government?
in rabbits, black fur is dominant over white fur.  Show the cross of a heterozygous black male with a homozygous white female.