iokocisd iokocisd
  • 10-12-2020
  • Mathematics
contestada

The farmers market sells bananas for $0.64 per pound. What would be
the cost of 1 3/4 lb of bananas?

Respuesta :

ecoccionitti
ecoccionitti ecoccionitti
  • 10-12-2020

Answer:

1.12

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the value of x? A. 40 B. 70 C. 140 D. 160
The piecewise function f(x) is defined below. What is the value of f(–2)? A. f(–2) = –6 B. f(–2) = –4 C. f(–2) = 0 D. f(–2) = 3
Explain how the Plains Indians were impacted by European colonization and exploration.
The study of the frequency and distribution of a disease in a defined population is
The prosecution must offer every offender an opportunity to plea bargain. a. True b. False
Pls help me with this plssss
which represent a quadratic function
what was the greatest cause of weather related fatalities in the United States in 2008
What is the y-intercept of the quadratic function f(x) = (x – 6)(x – 2)? A (0,–6) B (0,12) C (–8,0) D (2,0)
How is plagiarism often seen in online education? when a student uses internet sources to write a paper when a student copies online materials and s