saturnVr
saturnVr saturnVr
  • 10-12-2020
  • Mathematics
contestada

If belle buys 6 apples for $18 how much is one apple

Respuesta :

sammancools716 sammancools716
  • 10-12-2020

Answer:

3 Dollars

Step-by-step explanation:

18/6 = 3

Answer Link
laisha997 laisha997
  • 10-12-2020
The answer is $3, hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

If a baker is making cookies and accidentally misreads the recipe and messes the cookie up what can happen to the cookie
At what point in the conversation did the breakdown in communication occur
PLEASE HELP ASAP T-T
pls help i don't know how to I've tried 3 times
What is the number of terms in this expression? m 4x6 --- 5 Enter your answer in the box.
Water is being poured into a large, cone-shaped cistern. The volume of water, measured in cm3, is reported at different time intervals, measured in seconds. A r
ALGERBRA 1 PLS HELP Highlight
Explain the goal of the Ramsar Convention on Wetlands. (0.5 point)
Single-cell organisms reproduce by splitting into two identical cells, a form of reproduction called
‼️HELP HELP HELP‼️ Molecular physics and thermodynamics Task: Let's say you want to brew tea from a bag in a 300 ml cup. Now the water is at room temperature