daisynathalie02 daisynathalie02
  • 10-12-2020
  • Mathematics
contestada

Mrs. Ness buys 22oz. Of bananas for $2.86. What was the cost per ounce of the bananas?

Respuesta :

maisyurbano05
maisyurbano05 maisyurbano05
  • 10-12-2020

Answer:

0.13 per ounce

Step-by-step explanation:

divide 22 from 2.86

Answer Link

Otras preguntas

How have the farmers of Japan been able to raise crops in land that is very mountainous?
Branliest offered A u.s passport last ten years. The date of expiration on Marshalls u.s passport is June 2010 he was 15 years old when he got it. How old will
‼️WILL GIVE BRAINLIEST TO CORRECT ANSWER‼️
Perception and heinous in one sentence
What is 2/9 + (-1/2)
An amusement park sells child and adult tickets at a ratio of 8:1, On Saturday, they sold 147 more child tickets thank adult tickets. How many tickets did the a
Write yes if the proper safety procedures are being followed and no if they are not. Then give a reason for your answer. Bubba cannot find matches to light his
Which is a good strategy for a person who performs self-injury?
Five friends are going bowling two of the rent shoes at three dollars per pair the group spent $15 at the snack bar the total cost of the outing is $66 write i
what aspects of lifestyle are impacted by career decisions