90dannyboy1
90dannyboy1 90dannyboy1
  • 10-12-2020
  • Mathematics
contestada

i need the answer and explanation for this problem Samuel buys 7 pounds of apples for $8.75. Use a unit rate to find how much 3 pounds will cost him.

Respuesta :

859gomez
859gomez 859gomez
  • 10-12-2020

Answer:

3.75

Step-by-step explanation:

Answer Link
afaftayyab05 afaftayyab05
  • 10-12-2020

Answer:

3.75

Step-by-step explanation:

Ver imagen afaftayyab05
Answer Link

Otras preguntas

"a woman with type a blood and a man with type b blood have a baby with type o blood. what are the genotypes of the woman and the man?"
Who developed role theory as a way to examine social relations?
Since the 1990's ____ has killed 30 billion conifers in the western united states
What is the inverse of the function f(x)=2x+1
describe the motion of the continents from the cambrian period through the quaternary period
Who moved from rural villages into towns, where they specialized in a particular trade and produced superior quality products?
State the products of anaerobic respiration by yeast and give an application of each in society
How can you tell if you have a surface pro 4 or a surface pro?
When would green plants carry out photosynthesis only during the day?
1/4(24x-20)-1/5(15x-6y)