adrianatownsend3571 adrianatownsend3571
  • 10-12-2020
  • Mathematics
contestada

At a deli counter, someone bought 2.5 pounds of turkey for $26.25. How much
will it cost per one pound

Respuesta :

lollol
lollol lollol
  • 10-12-2020

Answer:

$10.50

Step-by-step explanation:

26.25 / 2.5 = 10.5

Answer Link

Otras preguntas

Is NaF a weak acid/base?
How could a writer best revise the above sentence to avoid overly formal language? Cassidy does not know which course she will register for. Cassidy does not
32 is greater than 23-x
I need help, “Find the approximate side length of a square game board with an area of 105 in 2”
how many deliveries at 6.00 a delivery, would need to be completed inorder to reach 5000 dollar goal?
Four friends were born in consecutive years. The sum of their ages is 62. What is the age of the oldest friend?
Which theoretical perspective has been particularly insightful in understanding infant cognition, since babies are unable to demonstrate what they know with wor
leslies family is going on vacation. they pack 3 suit cases that each weigh less than 30 pounds. they pack 3 suitcases that each weigh between 25 and 50 pounds.
Summary of High Dive by Jonathan lee
What are the qualities of an ideal ruler for Confucius and Han fei?