h43b3snjdj h43b3snjdj
  • 10-12-2020
  • Mathematics
contestada

Ruby bought 2 chicken wings for $4. What was the cost of the wings in dollars per wing ?

Respuesta :

abbasalzubaidy4 abbasalzubaidy4
  • 10-12-2020

Answer:

$8

Step-by-step explanation:

Answer Link
lolaamigocash211420
lolaamigocash211420 lolaamigocash211420
  • 10-12-2020

Answer:

$2.00

Step-by-step explanation:

If Ruby bought 2 for $4 that means one would be $2.00

Just divide by two.

Hope this helps.

Answer Link

Otras preguntas

Jasper stays up very late most saturday nights. he finds monday mornings very difficult because he often sleeps until noon on sunday and has trouble going to sl
What were the various effects of the glorious revolution in america?
Digital data can be __________ that have been converted into discrete digits such as 0s and 1s. a. all of the above b. text c. numbers d. graphics, sound, a
WHAT IS THE VOLUME OF THE PORTION OF THE AQUARIUM WITH WATER IN IT?
What is the area of this figure? Enter your answer in the box.
Judges in texas are elected by the population in order to
A(n) ____ is a named collection of data that exists on a storage medium.
Which symptoms are common in people with sickle cell disease? Check all that apply. pain fragile bones delayed growth stooped posture frequent infections
Which of the following is not a traditional food found in Uruguay? gnocchi chivito milanesa asado
Mary expects her friends to always be supportive of her, no matter what they have going on and to understand when she is too busy to help them. sarah expects th