Seudónimo Seudónimo
  • 12-10-2016
  • Mathematics
contestada

Etta bought 11.5 yards of fabric selling for $0.90 per yard. What was the total cost?

Respuesta :

aryanaj85
aryanaj85 aryanaj85
  • 12-10-2016
you multiply 11.5 by .90. that will give you 10.35
Answer Link
Math1Yo
Math1Yo Math1Yo
  • 12-10-2016
You multiply 11.5 times 0.90 and get $10.35
Answer Link

Otras preguntas

In oral tradition, why might animals have generic names like “Loon” or “Muskrat”?
It must have been the cow bell that woke me. I rubbed my eyes, sat up, and in a dazed bewildered way, looked around. It was broad daylight—yes, the sun was at l
A gas occupies 12.3 liters at a pressure of 0.05 atm. What is the pressure when the volume is decreased to 4.1 L? Use Boyle's Law to solve this problem
If you were graduating college and wanted to be able to find a job in georgia in the fastest growing industry with the best pay, which industry should you choos
Can someone help me step by step to the answer please? thank you!​
PLEASEEEE HELP Which of these statements about Henry the Navigator is inaccurate? A) He was extremely important in the attack on the city of Ceuta. B) He establ
Read the passage and study the map from Sugar Changed the World. A map of the Louisiana Purchase in 1803. The United notes is east of the Mississippi River, the
C(-4,-2) A(1,2) B (3,-1) X
Compute the percent difference of the following problem: According to the Periodic Table of the Elements, the atomic mass of aluminum is 26.9815g/mol. A calcula
What is the solution of the system of equations? 3x+4y=12 2x+y=10