gianna209
gianna209
11-10-2016
Mathematics
contestada
what is the unit rate for 14 lb for $2.99
Respuesta :
MikaBarton
MikaBarton
11-10-2016
14 ÷ 2.99 = 0.21
$0.21 per lb
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 54+ )
Otras preguntas
why does scientific knowledge change over time
Glucose is NOT made from which of the following? A- carbon dioxide B- sodium chloride C- light D- water
The lock-and-key mechanism refers to
which area of physics involves using a compass in the woods?
how do sperms enter female body from penis
Help in social studies with one Question please
I need help in this problem 8v+w+7-8v+2w
How do you write 23-100 in simplest form
factor the sum of terms as a product of the GCF and a sum. 16+12
how do you reduce this? 10/45